Eesti Snuukri Föderatsioonil on rõõm teatada, et Sheffield´is toimuvatel 2017a. maailmameistrivõistlustel on esindatud esimest korda snuukrispordi ajaloos ka Eesti lipp.
 Hiljuti Euroopa meistrivõistlustel väga kõrge 2. koha saavutanud Petrov sai WPBSA´lt (World Professional Billiards and Snooker Association) kutse osaleda maailmameistrivõistluste kavlifikatsioonis. Saavutus on eriti märkimisväärne, sest snuukrispordi aasta tähtsamal turniiril saavad osaleda ainult kutsetega mängijad - maaima reitingu 128 paremat + 16 amatöörmängijat. Juba 3. aprillil sõidab 4-kordne Eesti meister Sheffield´isse kus saab ta rahulikult valmistuda MM kvalifikatsiooni turniiriks. Lõplik osalejate nimekiri ja võistluspaarid loositakse koheselt kui lõppenud on Main Tour (profisportlaste võistlussari) sarja kuuluv China Open. Kvalifikatsiooniturniir algab 5. aprillil ja kestab kuni 12. aprillini. Otse põhiturniirile 32 parema hulka pääsevad maailma reitingu 16 paremat. Neile loositakse vastu kvalifikatsiooni turniiri 16 paremat mängijat. Kvalifikatsiooniturniiril mängitakse kõik mängud kuni 10 võiduni (Best of 19) - see on tõsine väljakutse snuukrimängijatele. Lisaks 110% le vaimsele tasakaalukusele ja keskendumisele peab olema sportlane ka väga heas füüsilises vormis, sest mängud kestavad pikalt. Kvalifikatsiooniturniiril osaleb kokku 128 parimat snuukrimängijat üle maailma ning selleks et jõuda põhiturniirile on vaja alistada 3 vastast. Suurturniiri mänge alates põhiturniirist kannab üle ka Eurosport ja Eurosport 2. Põhiturniir algab 15. aprill´il ja lõpeb 1. mai 2017a.
 Eesti Snuukri Föderatsioon soovib edu Andresele elu tähtsaimal turniiril kus on esindatud ainult maailma parimad. See on Petrovi sportlaskarjääris suur ja oluline samm. Kvalifikatsiooniturniirile saab kaasa elada worldsnooker.com kodulehel kus kajastatakse mänge otseülekandes skoorina.

Eesti Snuukri Föderatsioon