MASTERS 2018

Alates 1970ndatest on maailma suurimad snuukerimängijad igal aastal Mastersi meistrivõistlustel osalemiseks Londonisse suundunud. Turniiri peetakse nüüd Alexandra palees kohe pärast PDC maailmameistrivõistluste lõppu. Millised on snuukeri Mastersi ennustused 2018. aastal?


Turniiris osalevad maailma paremusjärjestuse esimesed kuusteist mängijat, mis tähendab, et saame näha selle ala parimaid mängijaid. Turniir on üks väheseid Londonis toimuvaid snuukeri sündmusi ja seal käib alati palju rahvast. Sarnane olukord on ka varsti peale seda toimuva Snuukeri maailmameistrivõistlusega. Meeste omavahelise ennustusmängu punktiseisu on võimalik näha spordiennustus portaalist Betsafe.


Mastersi ajalugu


Esimene Mastersi snuukeriturniir toimus 1975. aastal Londoni West Centre’i hotellis, kui snuuker taas populaarsust koguma hakkas ja seal osales kümme mängijat. Võitjaks kuulutati John Spencer, kes võitis viigist välja tulles 9:8 Ray Reardonit ja viis koju 2000 naela suuruse auhinna.


Me kõik oleme harjunud ohtrasti 100-punktilisi mängukordi nägema, kuid esimene 100 punkti ühel mängukorral koguti alles 1979. aastal. Näiteks Lõuna-Aafrikast pärit Perree Mans, kes samal aastal tiitli võitis, suutis ühe mängukorra ajal vaid maksimaalselt 48 punkti koguda.

1979. aastal kolis turniir Wembley konverentsikeskusse, kus seda peeti kuni 2007. aastani. Peale seda hakati turniiri Wembley Arenal pidama ning alates 2012. aastast on Masters Alexandra palees toimunud.


Aastate jooksul on turniir tänu pingelistele finaalidele ja tippmängijate võitudele järjest populaarsemaks muutunud. Steve Davis võitis tiitli kolm korda.


Stephen Hendry domineeris võistlust võites selle aastatel 1989–1993 viis korda järjest. Sinna hulka kuulus ka 1991. aasta 9:8 võit Mike Halletti üle, kui tal õnnestus 7:0 ja 8:2 kaotusseisust välja tulla. Veel üheks märkimisväärseks võitjaks on meie seast lahkunud Paul Hunter, kes võitis 2000ndate alguses tiitli kolmel korral. Igal korral pidi ta kaotusseisust välja tulema ja finaali 10:9 võitma. Nüüdseks on turniiri trofee selle 27-aastaselt vähki surnud mängija mälestuseks ümber nimetatud.


Ronnie O'Sullivan, kes ka eelmisel aastal esimeseks tuli, on tiitli rekordilised seitse korda võitnud, sealhulgas viimasest neljast kolm. Koos Steve Davisega on nad ainsad mängijad, kes on tiitli kolmel erineval aastakümnel võitnud. Auhind on aastate jooksul üha tõusnud ja võitja viib 2018. aastal koju 200 000 naela ning kogu auhinnafond on 600 000 naela.

Selle turniiri eel on just Ronnie O'Sullivan huviorbiidis. Ta on sel hooajal maailma paremusjärjestuses tõusnud ja juba kolm suurt turniirivõitu võtnud. Selle hulka kuulub ka detsembris toimunud Suurbritannia meistrivõistlus, mille valitsev meister ta hetkel on.

Mark Selby on valitsev maailmameister, kuid tal ei ole just parim hooaeg olnud. Samas on ta siin varem edukas olnud ja tal on võimalus oma neljas Mastersi tiitel võita. Favoriitide hulka kuuluvad ka Judd Trump, Shaun Murphy ja John Higgins, kes on kõik sel hooajal heas vormis olnud.